Naturalne kosmetyki,  Pomysł na prezent

Maść kasztanowa

Maść na bazie maceratu z kasztanów i dzikiej róży na żylaki, hemoroidy i pękające naczynka, to ciekawy pomysł na prezent. Z pewnością taki upominek sprawdziłby się na Święta. Maść kasztanowa to naturalny lek i jest godna uwagi ponieważ zawiera wiele cennych składników.
Najcenniejsze substancje występujące w kasztanach to:

Saponiny (escyna) − działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne, łagodzą ból, zmniejszają obrzęki.

Flawonoidy – zwiększają elastyczność i uszczelniają ścianki naczynek krwionośnych (co daje efekt przeciwwysiękowy i przeciwobrzękowy)

Garbniki – likwidują stany zapalne, mają działanie ściągające, pomagają likwidować obrzęki.

Tłuszcze – wzmacniają warstwę ochronną (lipidową) skóry.

Karotenoidy − stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, wspomagają regenerację zerwanych włókien kolagenowych (zniszczonych promieniowaniem UV), osłabiają działanie enzymów, które przyspieszają starzenie się skóry.

Alantoina – ma silne właściwości nawilżające, kojące, ściągające, przeciwzapalne i regenerujące, zmniejsza zaczerwienienia, pieczenie czy świąd skóry, przyspiesza gojenie się ran

Tak więc jak widzicie maść kasztanowa to naturalny skarb który można zrobić samemu w domu przy odrobinie umiejętności i chęci.

Zaciekawiła Cię taka opcja na prezent? Jeśli tak to zachęcam do sprawdzenia moich innych pomysłów którymi można obdarować swoich bliskich czy znajomych. Wystarczy kliknąć tutaj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *