Blog,  Naturalne terapie

Jak zacząć zdrowo Nowy Rok

Jak zacząć zdrowo Nowy Rok?
Selerowe wyzwanie!
Pijemy świeżo wyciskany sok z selera naciowego przez 30 dni.💚💚🍹💚
Kto się dołącza?😊😁

Naukowcy udowodnili, że sok z selera jest niezwykle bogaty w prawie wszystkie najważniejsze składniki odżywcze, a jego regularne spożywanie najlepiej w postach soku pijąc go na czczo 30 min.przed posiłkiem może pomóc nam uzyskać wiele korzyści dla naszego zdrowia, skóry i włosów.
Stanowi on cenne źródło energii, a także większości niezbędnych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które wspólnie pomagają regulować naturalne funkcje życiowe naszego organizmu. Oto lista 10 najważniejszych korzyści zdrowotnych wynikających ze spożywania selera:
1.Pozwala skuteczniej zapobiegać nowotworom.
Znaleźć w nim można 8 głównych rodzajów substancji aktywnych, o właściwościach przeciwnowotworowych.Zapobiegają mutacji komórek. Zawartość acetylenu pozwala zapobiegać niekontrolowanemu namnażaniu komórek nowotworowych, a zawartość kwasu foliowego sprawia, że ​​przyspieszające wzrost komórek prostaglandyny są mniej aktywne. Natomiast zawartość fitosteroli powstrzymuje wolne rodniki przed niszczeniem kodu DNA, a tym samym redukuje ryzyko rozwoju choroby.
2.Seler jest doskonałym i naturalnym lekarstwem na obniżenie poziomu cholesterolu. Zawiera związek chemiczny o nazwie 3-n-butyloftalid, który ma pozytywny wpływ na obniżenie złego cholesterolu w naszym krwioobiegu. Wzmaga również wydzielanie kwasów żółciowych lub steroidowych, co obniża ogólny poziom cholesterolu.
3.Reguluje ciśnienie krwi
Pijąc szklankę soku na czczo pomagasz regulować ciśnienie,przez zmniejszenie wydzielanie hormonów stresu i rozluźnianie mięśni obecnych wokół naczyń krwionośnych. Dzięki temu stają się bardziej rozszerzone, a krew może przepływać przez nie znacznie płynniej, nie powodując dużego nacisku na ich wewnętrzne ściany.
4.Pomaga zapobiegać zwapnieniom
Świeży sok z selera jest również polecany w celu zapobiegania zwapnieniu wewnątrz pęcherzyka żółciowego, pęcherza moczowego oraz nerek,ponieważ pomaga on usuwać zarówno odpady metaboliczne, jak i substancje toksyczne z tych narządów. Znajdujące się w nich kamienie łatwiej ulegają rozkładowi i eliminacji.
5.Utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową.
Badania wykazały, że bardzo niewiele pokarmów jest tak potężnych w utrzymywaniu równowagi kwasowo-zasadowej, jak sok z selera. Zmniejsza on poziom kwasowości i doprowadza do odpowiedniego poziomu pH w organizmie.
6.Działa przeciwzapalnie
Sok z selera jest naturalnym składnikiem odżywczym, zapobiega w powstawaniu w organizmie stanów zapalnych. Zawiera organiczny związek o nazwie poliacetylen, który hamuje ostre stany zapalne w chorobach kości, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, dna moczanowa, reumatoidalne zapalenie stawów, itp. Pomaga również w przy zaburzeniach układu oddechowego( zapalenie oskrzeli, astma itp.)
7.Moczopędne właściwości.
Sok z selera ułatwia produkcję moczu i wspomaga detoksykację organizmu. Ponadto, obecne w soku dwa niezbędne minerały, tj. sód i potas, działają jako regulatory naszego płynu ustrojowego, a tym samym wpływają na utrzymanie właściwego nawodnienia organizmu.
8.Pomaga na bezsenność.
Ze względu na dużą zawartość potasu,magnezu i olejków eterycznych możemy się lepiej zrelaksować i cieszyć się lepszym snem.
9.Pozytywnie wpływa na wygląd skóry.
Detoksykacja organizmu doskonale wpływa na skórę. Zawartość wody i przeciwutleniaczy w soku jest również bardzo dobra dla oczyszczenia naszego organizmu i uczynienia skóry czystszą. Przeciwutleniacze są “zmiataczami wolnych rodników”, które oczyszczają nasze ciało z toksyn i zapobiegają uszkodzeniu komórek skóry. Z drugiej strony, woda ułatwia eliminację z naszego organizmu toksyn oraz innych szkodliwych substancji.
Dodatkowo nawilża i odżywia dzięki zawartości witamin A, B, C, K, a także niacyny i kwasu foliowego. Wszystkie te związki są niezbędne do naprawy uszkodzeń skóry, a także do utrzymania jej pełnego zdrowia i naturalnego wyglądu. Witaminy pomagają również w produkcji kolagenu dzięki czemu możemy utrzymać dłużej skórę gładką, młodą i pozbawioną zmarszczek.
10.Pielegnuje włosy.
Seler posiada znaczne ilości witaminy A, która wraz z wodą świetnie wpływa na wygląd włosów. Woda utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry głowy i ogranicza łupież. Witamina A zapewnia korzeniom włosów właściwe odżywienie i sprawia, że mają zdrowszy wygląd. Związki selera są również znane z potencjału stymulacyjnego wzrost włosów i poprawy ich struktury.

#selernaciowy #sokzselera #selerowewyzwanie #witarianizm #sok #zdrowie

Źródło: https://www.olej.edu.pl/sok-z-selera/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *